کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش‌سوزی یکی از رشته‌های بیمه اموال است و در اين نوع بيمه‌نامه كليه اموال منقول و غيرمنقول واحدهاي مسكوني، خدماتي، اداري، آموزشي، كارگاهي، صنعتي، انبارها و... قابل بيمه‌شدن هستند. در این نوع از بیمه، بیمه‌گر تامین و جبران زیان‌های مالی و مادی که بر اثر وقوع خطرات آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه و یا خطرات اضافی تبعی (مندرج در بند 2 از انواع خطرات قابل بیمه‌شدن در بیمه آتش‌سوزی) به مورد بیمه (اموال بیمه‌گزار) وارد می‌شود را بر عهده دارد. لازم به ذکراست که امکان ارائه پوشش مسئولیت بیمه‌گزار در قبال اشخاص ثالث بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی و انفجار که طبق قانون موجب مسئولیت بیمه‌گزار بشود، نیز وجود دارد.

گروه‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی:

1- بیمه واحدهای صنعتی: 
شامل: کارخانجات از جمله کارخانجات ریسندگی، بافندگی، رنگ‌سازی و مواد شیمیایی، خودروسازی و موتور سیکلت‌سازی، داروسازی و موادغذایی، کارخانجات چرم‌سازی، موزاییک و سرامیک‌سازی، لوازم بهداشتی، ریخته‌گری، آبکاری و... است.

2- بیمه واحدهای مسکونی:
شامل کلیه واحدهای مسکونی به صورت ویلا، خانه، آپارتمان و مجتمع‌های آپارتمانی است.

3- بیمه واحدهای غیرصنعتی:
شامل: آموزشگاه‌ها، بیمارستان و درمانگاه، آزمایشگاه و مطب پزشکان، دفاتر اداری، تجاری، فروشگاه‌ها، آرایشگاه، آتلیه عکاسی، انبارها، نمایشگاه‌ها، موزه‌ها، هتل‌ها و مهمان‌سراها، فرهنگسراها و ... است.

انواع خطرات قابل بیمه‌شدن در بیمه‌نامه آتش‌سوزی

 
1- خطرات اصلی:
شامل خطرات حریق (آتش‌سوزی)، انفجار، صاعقه (رعد و برق) است. در بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی این سه خطر با هم تحت پوشش قرار می‌گیرند و قابل تفکیک نیستند.

2- خطرات اضافی:
شامل سیل و طغیان آب رودخانه و دریا، زلزله و آتش‌فشان، طوفان، گردباد، تند باد، سقوط بهمن، سقوط و برخورد اجسام خارجی، شکست شیشه، سرقت با شکست حرز اموال و اثاثیه، رانش و فروکش کردن زمین، سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر و اشیای ساقط شده از آنها، ضایعات ناشی از برف و باران، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، آشوب، بلوا، شورش (SRCC)، ریزش مواد مذاب در کارخانجات ذوب فلزات و ریخته‌گری، انفجار و دفرمه شدن بویلرها و ظروف تحت فشار صنعتی و پوشش هزینه پاکسازی و... هستند.

نکات مربوط به خطرات اضافی:

- این خطرات را به تنهایی نمی‌توان تحت پوشش قرار داد و در ابتدا باید بیمه‌گزار خطرات اصلی را خریداری کند و به تبع آن خطرات اضافی تحت پوشش قرار گیرند.

- هر یک دارای نرخ جداگانه هستند که باید در صورت درخواست بیمه‌گزار نرخ آن به نرخ خطرات اصلی اضافه و حق بیمه توسط بیمه‌گزار پرداخت شود.
- معمولا دارای فرانشیز هستند.


مطالب بیشتر


سوالی دارید؟
از مشاوران و کارشناسان ما بپرسید.

سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر و سرمایه گذاری, بیمه آتش سوزی و باربری, بیمه مهندسی و مسئولیت, بیمه درمان تکمیلی , بیمه شخص ثالث و بدنه از کارشناسان ما بپرسید.

تماس با ما

نمایندگی بیمه ملت و مرکز خسارت

شرکت خدمات بیمه ای طلوع طاهای فارس کد ۳۰۱۶ نمایندگی رسمی بیمه ملت و واحد خسارت

نمایندگی صدور و خسارت