کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

بیمه باربری

بیمه باربری

در رشته بیمه باربری، بیمه‌گر متعهد مي‌شود در مقابل حق‌بیمه‌ای که از بیمه‌گزار دریافت می‌کند، خسارات وارده به کالای مورد بیمه در جریان عادی حمل و نقل را با در نظر داشتن پوشش‌های خریداری شده، جبران کند.

چه کسانی پوشش بیمه باربری را نیاز دارند؟
واردکنندگان، صادرکنندگان، شرکت‌های حمل و نقل داخلی و بین‌المللی، شرکت‌های بازرگانی و ترخیص‌کاران، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و صاحبان کالا که به دلایل گوناگون تصمیم به انتقال کالا از یک منطقه به منطقه دیگری دارند، می‌توانند درخواست کننده پوشش بیمه باربری باشند.

گروه‌های اصلی بیمه‌ باربری:
1. بیمه باربری داخلی
2. بیمه‌نامه باربری وارداتی- صادراتی
3. بیمه‌نامه باربری ترانزیتی

 و

بیمه CMR

گروه‌های اصلی بیمه‌نامه باربری:
بیمه باربری داخلی:

مبدا و مقصد این نوع بیمه‌نامه در داخل کشور قرار دارد. بیمه‌نامه‌های حمل داخلی تابع شرایط و مقررات داخل کشور است.

*خطرات اصلی
خطرات اصلی تحت پوشش در این بیمه‌نامه شامل "آتش‌سوزي، انفجار، حادثه وسیله نقلیه (تصادف، تصادم، واژگون‌شدن و پرت‌شدن)" است.

*خطرات اضافی
"بارگیری و تخلیه، سرقت کلی، ریزش کوه، پرت‌شدن کالا از روی کامیون حامل کالا، برخورد کالا با اجسام خارجی، سرقت کلی" به عنوان خطرات اضافی و با دریافت حق بیمه اضافی تحت پوشش بیمه‌نامه قرار می‌گیرند.

 

  • این نوع بیمه‌نامه به دو صورت موردی و قراردادی صادر می‌شود.
    - بیمه‌نامه باربری داخلی موردی: در این نوع به ازای هر بارنامه یک بیمه‌نامه صادر می‌شود.
    - بیمه‌نامه باربری داخلی قراردادی: قرارداد بیمه باربری داخلی نیز با توجه به مشکلات صدور بیمه‌نامه موردی داخلی، برای صاحبان کالا و مؤسسات حمل و نقل داخلی که نیازمند تحت پوشش قرار دادن محموله‌های متعدد در هر روز هستند؛ ارائه شده است.

 

بیمه‌نامه باربری وارداتی - صادراتی:

مبدا بیمه‌نامه وارداتی خارج از کشور و مقصد آن داخل کشور است. مبدا بیمه‌نامه صادراتی داخل کشور و مقصد آن خارج از کشور است.

خطر تحت پوشش در این بیمه‌نامه‌ها یکی از کلوزهای مندرج در جدول زیر به انتخاب بیمه‌گزار است. کلوز A تمامی خطرها به جز استثنائات مندرج در آن را تحت پوشش قرار می‌دهد و کامل‌ترین نوع کلوز است. پس از آن به ترتیب کلوز B و C قرار دارد.


مطالب بیشتر


سوالی دارید؟
از مشاوران و کارشناسان ما بپرسید.

سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر و سرمایه گذاری, بیمه آتش سوزی و باربری, بیمه مهندسی و مسئولیت, بیمه درمان تکمیلی , بیمه شخص ثالث و بدنه از کارشناسان ما بپرسید.

تماس با ما

نمایندگی بیمه ملت و مرکز خسارت

شرکت خدمات بیمه ای طلوع طاهای فارس کد ۳۰۱۶ نمایندگی رسمی بیمه ملت و واحد خسارت

نمایندگی صدور و خسارت